jump to navigation

ABD’de yaşayan Türklere Ücretsiz Sağlık Hizmeti Projesi 01/31/2010

Posted by TURKSpedia in AMERIKA'DA YASAM, GUNCEL HABERLER.
Tags: , , ,
trackback

Can KAMİLOĞLU  / NEW YORK (ANKA)
 
ABD’de Başkan Barack Obama’nın uzun bir uğraş verdikten sonra gerçekleşmesi için son aşamasına getirdiği sağlık reformu ile ilgili çalışmalar son hızıyla devam ederken, ABD’deki Türk dernek ve organizasyonlarını çatısı altında toplayan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) da ABD’de yaşayan Türkler için yeni bir sağlık programı hazırlıkları içerisinde olduğunu açıkladı.

17 Ocak’ta yapılan TADF Başkanlık seçimlerinin ardından Türkevi’nde düzenlenen bir resepsiyonda yeni icra kurulunu tanıtan TADF Başkanı Kaya Boztepe, “İhtiyacı olan vatandaş ve soydaşlarımıza ulaşmak için yeni bir sağlık yardım projesi geliştiriyoruz, maddi imkanı olmayan Türklere ve soydaşlarımıza ücretsiz sağlık hizmeti götürmeyi planlıyoruz” dedi.

Fethiye Projesi olarak adlandırdıkları yeni sağlık projesini ABD’de yaşayan Türk vatandaşları ve soydaşlarımız için bir reform olduğunu belirten Boztepe, “Bu projeyi yıllardır aramızda bizimle birlikte bir çok aktivitye katılan Fethiye Temiz’in yakalandığı üzücü bir hastalığa karşı verdiği mücadeleyi kazanmasını anlatmak amacıyla ‘Fethiye Projesi’ olarak adlandırdık” diye konuştu.

ABD’DEKİ TÜRK DOKTORLAR GÖNÜLLÜ ÇALIŞACAK

TADF Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Aygen de ABD’de görev yapan Türk doktorların bölgelerinde gönüllülük ilkesi doğrultusunda koordine edilmesi için uğraş vereceğini, maddi imkanları kısıtlı olan vatandaş ve soydaşların Federasyon himayesinde gönüllü hekimlere yönlendirilmesi için bir yöntem oluşturulması için çalıştıklarını belirterek, ilaç ihtiyacının da, mümkün olduğunca doktor ofislerinden ücretsiz olarak karşılamak amacıyla ayrı bir fon oluşturulması için çalışacaklarını açıkladı.

Kaynak :

Editorun Notu:

Bu proje yıllardır Amerika’da bir çok aktiviteye katılan, sevgili ablamiz Fethiye Temiz’in yakalandığı üzücü bir hastalığa karşı verdiği mücadeleyi kazanmasını anlatmak amacıyla ‘Fethiye Projesi’ olarak adlandırdı…

Yuregimizi bohcaladik,yanindayiz ablacim…

Oguzhan ALAY-TURKSpedia

Reklamlar

Yorumlar»

1. Fethiye Temiz - 01/31/2010

Caniim, cok sagol Oguzhancigim :)) Simdi bu hastalik ne diye de merak edecekler.. Oysa ben bir cok doktorun bilmedigi icin atladigi ve her zaman bende oldugu gibi teshisi geciken bu hastaligin daha cok duyulmasini ve daha erken teshis edilebilmesini arzu ediyorum. Boylelikle de, ilac sirketleri arastirma icin butce ayirip care bulurlar belki. Hastaligimin adi Shy-Drager Syndrome ya da diger adiyla MSA. Cogu MS ile karistiriyor ki alakasi yok.. Bu, bir dejeneratif sinir sistemi hastaligi. Bazi Parkinson belirtileri de gosteriyor.
Destegin icin tesekkur ederim.. Tabi ki Kaya Boztepe’ye olan sukran bocrum var ayrica, beni cok duygulandirdilar.

TURKSpedia - 01/31/2010

Hastalikta mucadele + insanlari bilinclendirme…

So Fethiye Style…:)

Duygulanacaksin tabii ki…Ne diyebilirim ki?..

2. Haydar Tuncay - 02/02/2010

Gecmis olsun Fethiye hanim. Cok asil ve duygu dolu bir girisim. Bizlere duyurdugu icin TURKSpedia ya da tesekkurler.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: