jump to navigation

Cübbeli Ahmet Hoca’nin TekeTek’de kopartan cevaplari 11/27/2009

Posted by TURKSpedia in MULTIMEDIA.
Tags: , , , , , ,
trackback

Bu videoyu MUTLAKA izlemelisiniz…Inanilmaz guzel ve zekice cevaplari ile Cübbeli Ahmet Hoca cok tatli bir kisilik…Espri ve de bilgi dagarcigi gercekten muthis…

Ayrica 23 Agustos 2009’daki TekeTek programi ile ilgili haberi de tekrar koyuyorum.

Bakın Hoca neden havuzlu lüks villada oturuyormuş ve neden barbie bebekler insanı tahrik ediyormuş…

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, dün akşam Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı’nın hazırlayıp sunduğu Teke Tek’e konuk oldu. Ahmet Mahmut Ünlü, kendisine neden “cübbeli” denildiğinden Fatih Çarşamba gerçeğine, Ayşe Arman’ın mini etekle o semtte dolaşmasından, cemaati sarsan cinayetlere, Jet Ski sefasından, Barbie bebek açıklamaları ve merak edilen konularla ilgili soruları yanıtladı.

Cübbeli Ahmet Hoca, Fatih Altaylı’ya, “Bir televizyon kanalında “17 Ağustos depremine ilişkin söylediklerimden pişmanım, Hüseyin Üzmez kafir değil günahkar olur, İlan ediyorum mehdi 3 yıl içinde çıkmayacak” dedi. Programın süprizi Barby Bebek oldu.

Cübbeli Ahmet Hoca Teke Tek Programının başlamasına 1 saat kala Gazete Habertürk ve Habertürk TV’nin bulunduğu binaya geldi. Ünlü’yü Fatih Altay’lı ile Habertürk Gazetesi Yayın Danışmanı Murat Bardakçı karşıladı. Altaylı ve Bardakçı ile bir süre sohbet eden Cübbeli Ahmet Hoca daha sonra yanında getirdiği kendisine ait 39 kitap ve bir Meal-i Şerif’i hediye etti.

NEDEN TEKE TEK?

Fatih Altay’lı merak edilen sorulara geçmeden önce Cübbeli Ahmet Hocaya “Teke Tek’i neden tercih ettiniz? Ben gelmeyeceğinizi düşünmüştüm. ‘Olur’ cevabını alınca şaşırdım. Cübbeli Ahmet Hoca’nın Teke Tek’te ne işi var?” diye sordu. Cübbeli Ahmet Hoca ise ilk soruyu “Efendim bizim de takiplerimiz doğrultusunda, sözünüzde durduğunuz, burada bir mertlik, açıklık, şeffalık var. Bizim de kendimize göre düşünce ve tarzımız var. Buna binaen Allah’a sığınarak, çekineceğimiz bir şey de olmadığından geldik” diye cevapladı.

BARBİE BEBEK SÜPRİZİ

Programın ilerleyen dakikalarında, “Bu bebek falan değil, karının minyatür hali. İnsanları tahrik edecek oyuncak bebekler yapılıyor” açıklamasıyla tepki çeken Cübbeli Ahmet Hoca, Barbie Bebek sürprizi ile karşılaştı. Fatih Altaylı’nın gösterdiği Barbie Bebek’le ilgili olarak, “Biz bundan tahrik oluyoruz demedik. Bu bebek değil, büyük kadının sembolü. Bu 2 sene önceki açıklama. Bu bebekte tahrik edicilik yok. Bikinilisinden bahsediyoruz. Bu kadar uzun saç bebek saçı değil. Benim demek istediğim çocuklara rol model oması yanlıştır. Bu büyük kadının figürüdür bu bebek değildir, bebek ise caizdir” diye konuştu.

CİNAYETLER PROVOKASYON

Cübbeli Ahmet Hoca, cemaatin önde gelen isimlerinden imam Bayram Ali Öztürk ve Hızır Ali Muratoğlu cinayetlerini ise provokatif bir eylem olarak değerlendirdi. Bayram Ali Öztürk’ü bıçaklayarak öldüren saldırganı linç edenlerin ise cemaat değil o kişiyi camiye götürüp cinayeti işleten kişiler olduğunu öne sürdü.

LİDER KİM OLACAK?

Fatih Altaylı İsmail Ağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’ndan boşalacak liderlik koltuğuna kimin oturacağını da sordu. Cübbeli Ahmet Hoca şu anda cemaat içinde herhangi bir liderlik mücadelesinin olmadığını vurguladı.

HÜSEYİN ÜZMEZ VAKASI

Cübbeli Ahmet Hoca en çok konuşulan olaylardan biri olan İslamcı Yazar Hüseyin Üzmez’le ilgili, “Hüseyin Üzmez ceza alması halinde kafir değil günahkar olur” dedi.

28 şubat sürecinin en çok mağdur olanlardan biri olduğunu da söyleyen Ahmet Mahmut Ünlü, “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gitmedim. Vatanımı elin Hıristiyanına mı şikayet edeyim? Ne faydası olur?” diye konuştu.

MEHDİLİK TARTIŞMASI

Cübbeli Ahmet Hoca “Adnan Hoca” olarak bilinen Adnan Oktar ile girdiği mehdi tartışmasınada değindi. Adnan Oktar’ın kendini Mehdi ilan etmesine ateş püsküren Cübbeali Ahmet Hoca “Adnan hocaya kızmıyorum, eleştirmiyorum, görüşü yanlış. 100 tane hadis bana uygun düşüyor diyor. Aslında bir hadis bile uymuyor. Bu 100 hadise iftira olur. 300 yıl içinde mehdi çıkmayacak ben bunu ilan ediyorum” dedi.

PİŞMAN CÜBBELİ

Fatih Altay’lı Cübbeli Ahmet Hoca’ya 17 Ağustos depreminden sonra söylediği “Mevlam zina yuvalarını vurdu” gibi sözlerini de hatırlattı. Cübbeli Ahmet hoca o açıklamasında Yalova, İzmit, Adapazarı gibi yerlerin adını verdiği için pişman olduğunu söyledi. Fatih Altaylı’nın “Deprem olsa yine söyler misiniz?” sorusuna ise yine şaşırtan bir cevapla “Her doğru her zaman söylenmez” dedi.

ZANNETTİLER Kİ YAŞAMI BİLMEYEN MAĞARADAN ÇIKMIŞ BİRİ

Cübbeli Ahmet Hoca’nın ünlü Jet Ski’li tatil görüntüleriyle ilgili, “Herkes çok garipsedi, cübbeli görmeye alıştığımız biri…” diye soruya başlayan Altaylı’nın sözünü kesen Ahmet Mahmut Ünlü, “O noktada toplum yönlendirildi. Öcü gibi gösterilince, bir de böyle olunca beni zannettiler ki zevksiz, kültürsüz, yaşamı bilmeyen, mağaradan çıkmış biri… O hainliği yapan, benim yanıma gidip gelen cemaatten biriydi. Bizi tatile davet etti, “Burası kayalık denize girilmez” dedi. Çok bunalmıştık devamlı camii, cemaat. Eşimizi aldık dediler ki “Açıkta denize girer misiniz?” Ne ile gideceğiz, milyon dolarlar vererek gemi tutacak halimiz yok. Haşemamız var, avret yeri örtülü, başımız mecbur açık olacak, takke denizin dibine giderse alamayız. Adam demiş ki, bizi çek. Meğerse gazete gazete gezip 10 bin TL’ye satacakmış” dedi.

Cübbeli Ahmet Hoca kimdir?

Fatih Altay’lı beklenen sorulara geçmeden önce aslında en çok merak edilen sorulardan birini “Cübbeli Ahmet kimdir, size neden Cübbeli diyorlar” diye sordu. İsmail Ağa Cemaati’nde söyledikleriyle adı hep ön plana çıkan Ahmet Mahmut Ünlü bu konuya ilk kez açıklık getirdi. Çocukluğundan bu yana cemaatin içinde olduğunu belirten Cübbeli Ahmet Hoca “camiye gönderildiğimizde 3 tane Ahmet vardı. İçlerinden sadece ben cübbeliydim. Ayırt etmek için “hangi Ahmet” diye sorulduğunda Cübbeli Ahmet derlerdi. O zamandan gelen bir isim oldu.”

Cübbeli Ahmet Hoca tatilde

Cübbeli Ahmet Hoca tatilde

Cübbeli Ahmet Hoca tatilde

Cübbeli Ahmet Hoca tatilde

Fotograflar-Kaynak :

Reklamlar

Yorumlar»

1. Mehmedsah öner - 12/11/2011


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: